Witamy w naszym świecie motoryzacji w małej skali.

Nasze marki: OtoModel.pl  |   MagazynRCAUTA.pl

Auto Moto Ostróda

Auto Moto Arena

Druga edycja ostródzkich targów motoryzacyjnych nabrała rozpędu. W tym roku samochody i motocykle zajęły aż trzy wystawowe hale, a na czwartej organizowano pokazy motocrossu i służb ratowniczych. Kilkutysięczna publiczność miała co oglądać - od nowych BMW, Volvo, Lexusów czy Toyoty, po tuningowe maszyny na dwóch i czterech kołach, "gangsterskie" Hummery, crossowe motocykle czy replikę rajdówki Mariana Bublewicza. Organizatorzy postarali się o atrakcje niemal dla każdego, a i wystawcy nie szczędzili grosza na uatrakcyjnienie swoich stoisk.

Ponownie pod dachem hali Expo Arena zagościli też miłośnicy motorsportu w małej skali. Nasze ekipa przygotowała na tę okazję kilka nowości - hopę "Red Bull" wzorowaną na słynnej "skoczni" Rajdu Finlandii, wystawę replik polskich kierowców rajdowych powiększoną o Subaru Imprezę Maćka Oleksowicza z autografem i nową karoserię Fiesty WRC Ken Blocka. Obok rajdówek zaparkowały auta off-roadowe, również w odpowiedniej oprawie - choinki, drewniane bale i kamienie. Na torze pojawiły się reklamowe windery, które dodały nowych, wyścigowych barw całej otoczce.

Uczestnicy mini-rajdu mieli okazję poprowadzić sportow maszyny w skali 1:10 - BMW 320 WTCC oraz Mitsubishi Lancera Evo X. Po pierwszym dniu walki, nauki i fruwania, małe BMW nie nadawało się do kontynuowania zabawy w dniu kolejnym. Szybko wymieniliśmy karoserię na niebieską Imprezę WRC, oklejoną oczywiście w targowe barwy. Chętnych nie brakowało również do jazdy najmocniejszą naszą rajdówką - Subaru Imprezą WRC zespołu Subaru Poland RC Team. Mimo wyższego 'wpisowego' topowy model z najmocniejszym silnikiem często podróżował po torze efektownymi bokami i dalekimi skokami. Podczas dwudniowej imprezy nie zabrakło też wizyt znanych osobistości - Bogdan Ludwiczak i Dominik Wąsikowski zawitali do świata małego motorsportu ucząc swoich najmniejszych podopiecznych jazdy modelami RC.