Witamy w naszym świecie motoryzacji w małej skali.

Nasze marki: OtoModel.pl  |   MagazynRCAUTA.pl

Mały Dakar

Mały Dakar

Po raz pierwszy zamiast klasycznego toru powstał "odcinek specjalny" Małego Dakaru. Prawdziwy rajd terenowy, którego trasa prowadziła przez piaszczyste szlaki Hotelu Nosselia. Była brama startowa, meta i numerowane bramki wyznaczające ścieżkę przejazdu.

Załogę stanowiła para kierowca i pilot. Ten drugi podpowiadał trasę, mówił kiedy i gdzie skręcić, kiedy prostować i gdzie będzie nawrót. Niektórzy stosowali taktykę - pilot biegł przed modelem, by kierowcy łatwiej było śledzić trasę. Działało. Na mecie zamiana ról, a gdy cały zespół pokonał trasę przekazywał aparaturę kolejnej załodze. Na końcu cała grupa otrzymywał sumaryczny czas przejazdu wszystkich swoich załóg. Wygrał ten team, który najszybciej pokonał odcinek specjalny.  

Dla nas była to pierwsza realizacja, gdzie uczestnicy eventu musieli "biegać" za modelem, dodatkowo tworząc prawdziwe rajdowe zespoły kierowca-pilot. Choć formuła nie była nam obca, bowiem sami uczestniczymy w rajdach modeli RC opartyach właśnie na takich "maratonach", to wprowadzić w ten świat debiutantów było sporym wyzwaniem. Ale się udało - czuliśmy się jak na prawdziwych rajdach, a zawodnicy bawili się doskonale szukając sprytnych rozwiązań na wspólną jazdę. Mały Dakar łączył się zabawę, rywalizację, współzawodnictwo i intergację. Polecamy!