Witamy w naszym świecie motoryzacji w małej skali.

Nasze marki: OtoModel.pl  |   MagazynRCAUTA.pl

Żużlowe SGP

Modele w Miasteczku Kibica SGP

3. października toruńska Motoarena gościła najlepszych żużlowców świata, w ramach przedostatniej rundy FIM Speedway Grand Prix. Tuż obok stadionu powstało specjalne Miasteczko Kibica, z przygotowanymi dla całych rodzin atrakcjami. Były wystawy zabytkowych samochodów i motocykli, stoiska z gadżetami, wyścigi pitbikami oraz specjalna rampa Monster Energy, na której swoje nieziemskie umiejętności prezentowali specjaliści od motocyklowego stuntu.

Na liście atrakcji Monsterowego Miasteczka Kibica znalazły się też wyścigi modelami RC. Specjalnie na tę okazję nasza firma przygotowała Mercedesa AMG DTM oraz VW Scirocco w barwach SGP. Specjalne banery znalazły się też na bandach toru. Pośrodku toru powstała wystawa rajdowych modeli RC wspieranych przez markę Monster Energy. Oglądać mogliśmy dwa wydania Forda Fiesty WRC Ken Blocka oraz Subaru Imprezę Krzysztofa Hołowczyca.

Po raz pierwszy nasz tor cieszył się tak dużym zainteresowaniem wśród... zagranicznych gości. Za kierownicą elektrycznych maszyn zasiadali Ukraińcy, Finowie, Szwedzi czy Niemcy. Choć dla większości z nich to było pierwsze spotkanie z szybkimi samochodami RC, na torze radzili sobie bardzo dobrze. Oczywiście najwięcej frajdy sprawiały wypadki, dachowania i efektowne wyprzedzenia. Na szczęście wyścigi zakończyły się z niewielkimi urazami i stratami w sprzęcie.