Witamy w naszym świecie motoryzacji w małej skali.

Nasze marki: OtoModel.pl  |   MagazynRCAUTA.pl

Premiera Fiata 500X

Premiera nowego Fiata 500X

Fiat odsłonił kolejną propozycję zbudowaną w opraciu o swój flagowy model - Fiata 500. Tym razem jest to uterenowiona wersja o symbolu "X", będąca następcą modelu Sedici. Uroczyste odsłonięcie nowego modelu nastąpiło w łódzkim salonie Fiata, Automobile Torino.

Organizatorzy premiery przygotowali na przybyłych gości kilka "magicznych" atrakcji, i to dosłownie. Zanim spod białej szaty wyłoniły się kształy nowej "pięćsetki", zaproszonych klientów i biznesowych partnerów przywitał i zaczarował prawdziwy magik - Edi, gwiazda programu "Mam Talent". Cyrkowe sztuczki, magiczne kule i taniec z szablami to tylko częśc artystycznego programu, który przygotował radmoski artysta. Prawdziwe "cuda" pokazał kartami do gry, które jednym ruchem zamieniał w... przezroczystą bryłę.

Nieco mniej magii panowało w części wydawniczej łódzkiego salonu. Tam powstał mały tor off-roadowy do jazdy terenowym Jeepem, oczywiście oklejonym w logotyp Automobile Torino. Co ciekawe, łódzka firma ma w swoim "portfolio" również salony sprzedaży Jeepa czy Citroena.

Goście salonu, w tym spore grono kobiet, stanęło do walki z czasem i karkołomnym torem przeszkód. Dla większości, mimo debiutu za sterami modelu RC, ta sztuka udawała się bardzo dobrze, a Jeep przemierzał kolejne próby sportowe rzadko lądując na boku czy dachu. Tuż obok toru przeprawowego powstał mini tor wyścigowy, na którym bawić się mogły dzieci zdalnie sterowanymi zabawkami Fiata. Niestety, po pierwszej próbie udostępnione przez dilera modeliki odmówiły posłuszeństwa, więc na tor wkroczył w dużo większej skali Citroen DS3 WRC. Na koniec najlepsi kierowcy otrzymali pamiątkowe puchary.