Witamy w naszym świecie motoryzacji w małej skali.

Martówka

Przeprawa przez Martówkę

Mini-zawody dla publiczności i mały rajd przeprawowy dla zawodowców - takie atrakcje czekały na uczestników corocznego wydarzenia organizowanego przez Miasto Toruń i Stowarzyszenie GO SPORT - "Śniadanie na trawie".

W tym roku impreza została zorganizowana na zielonych terenach nadwiślańskiej Martówki. Były koncerty, zabawy sportowe, stoiska z piernikami i rysunkami. Pogoda dopisała, więc można było odpocząć sobie również na leżaczkach, w towarzystwie dobrej muzyki i aromatycznej kawy.

Nad Martówką zameldowali się również fani trialowych modeli RC. Warto dodać, że to pierwsza tego typu impreza dla właścicieli przeprawowych maszyn w Toruniu. Nasza ekipa, dzięki pomocy Toyota Bednarscy i Transbruk Barczyński, zbudowała kilka wymagających przeszkód, korzystając z naturalnych ukształtować Martówki, ale i wzbogacjąc teren o drewniane przeszkody czy kamienie. Rywalizacja wśród zawodowców przebiegała odmienne niż na typowych trialowych zawodach - tutaj liczył się czas przejazdu i jego czystość. Za każdą wywrotkę zawodnik otrzymywał bowiem sekundy karne. Walka o puchar toczyła się także wśród publiczności. Każdy mógł stanąć za sterami Traxxasa TRX-4 Sport i wyruszać na przeprawę. Zadanie z pozoru łatwe, w praktyce wymagało jednak opanowania emocji, precyzji i spokojnej płynnej jazdy.

Najszybszym zawodnikiem wśród "zawodowców" okazał się Łukasz Wysocki (Traxxas TRX-4 Sport), który dopiero na ostatniej próbie pokonał o niemal 2 sekundy Wojtka Jaskólskiego (Traxxas TRX-4 Ford Bronco) i o 3 sekundy Michała Zawitowskiego (Mercedes G550 AMG Traxxas TRX-4).

Dziękujemy wszystkim za udział w mini-rajdzie przeprawowym: zawodnikom, kibicom i partnerom: Toyota Bednarscy, Transbruk Barczyński, Stowarzyszenie GO SPORT.