Witamy w naszym świecie motoryzacji w małej skali.

Nasze marki: OtoModel.pl  |   MagazynRCAUTA.pl

Dakar w Inter Continental

Dakar w Inter Continental

Wzorem naszego "Narodowego", my przygotowaliśmy dla Klienta w Hotelu Inter Continental małą namiastkę Dakarowego święta motorsportu. Zbudowaliśmy przeszkody, posadziliśmy choinki i tylko zabrakło pustynnego piasku. Ale kto koparką by wjechał na drugie piętro :)

Do akcji ruszył profesjonalny model Jeepa Rubicon przygotowany do specjalnych zadań. Czekały na niego trawersy, mostki, przejazdy przez kładki i coś bardzo ekstremalnego - jazda po głazach, kamieniach i drewnianych belach. Mimo, że wszystko wyglądało na "niemożliwe do wykonania", młodzi kierowcy doskonale poradzili sobie z naszym torem.

Większe kłopoty na trasie miał seryjny model Tamiya Ford F-150. Na jego przykładzie doskonale było widać różnice w układach napędowych obu modeli. O ile Jeep nie imponował prędkością, o tyle przejechał bez kłopotu cały tor. Ford był szybki, ale jego napęd 4x4 i dość niskie zawieszenie zatrzymywały go niemal w każdym miejscu.

Mimo debiutu, dwóch nieprzespanych nocach i strachu, że coś nie pójdzie tak, imprezę zaliczamy do udanych. Dzieci miały swoje święto, tatusiowe chętnie pomagali i sami opowiadali o swoich... modelach, a my cieszyliśmy się z bezawaryjnej jazdy i naprawdę sporych możliwości naszego nowego Jeepa.